Ciążowy biznes. Towary ekskluzywne, na które wydasz majątek.

by - 06 lutego


Dzisiejszy świat podaje nam na tacy wiele towarów, o których rodzice dziesięć czy piętnaście lat temu mogli tylko pomarzyć. Biznes ciążowy kwitnie, bo poza zwykłymi gadżetami mającymi ułatwić życie przyszłym rodzicom, czeka na nas wiele towarów ekskluzywnych. Jeśli tylko nas na to stać.


Podglądanie na ekranie

W dzisiejszych czasach USG 3D, czy 4D jest już bardzo powszechne, ale jeszcze kilka, kilkanaście lat temu nikt by nie pomyślał, że na umożliwieniu przyszłym rodzicom podejrzenia dziecka w brzuchu oraz nagraniu krótkiego filmu rejestrującego ruchy i odgłosy z brzucha będzie można się tak dobrze dorobić.Bierzemy też pod uwagę, że takie USG przeprowadza się ze względów medycznych, ale nie oszukujmy się: rodzice płacą po 300 zł za płytę z nagraniem, bo film z pląsającym w brzuchu maluchem to po prostu fajna pamiątka.

Uwieczniania ciąg dalszy

Idąc tym tropem, jeśli mamy nadmiar pieniędzy, a do tego chcemy się pochwalić profesjonalnymi zdjęciami, decydujemy się na sesję ciążową, porodową (!), noworodkową itd. Wyskakujące prawie na każdym kroku oferty studiów fotograficznych świadczą o tym, że popularność takich sesji jest duża, a cena w przedziale 350 - 1300 zł też nikogo nie odstrasza. I o ile nie mam nic przeciwko sesjom ciążowym, o tyle sesje noworodkowe (a raczej ich przebieg) są już dla mnie niepotrzebnym obciążeniem dla kilkudniowego maluszka, niezależnie od tego jak bardzo wzdycham nad poziomem cukierkowości takich zdjęć.

Ciążowy brzuchu zostań z nami

Ideą, której zupełnie nie pojmuję są gipsowe odlewy brzucha. Co innego gotowe zestawy do robienia odlewów maleńkich rączek i nóżek, które to później można postawić na półce w dziecięcym pokoju, ale kto normalny chce trzymać w salonie tego rodzaju gipsowy monument? Koszty w porównaniu do prawdziwej sztuki są niewielkie, ale gdybym miała postawić w salonie posąg Wenus z Milo - gołej od szyi do pępka - albo swoje popiersie wraz z wielkim ciążowym brzuchem, chyba wybrałabym to pierwsze, nawet gdyby to był falsyfikat. ;)

Gadżety czy raczej bzdety

Sklepy z artykułami dla ciężarnych, niemowląt czy dzieci oferują mnóstwo genialnych gadżetów: muzyczny pas na brzuch ciążowy, detektor ruchów czy tętna płodu, przenośna głowica USG połączana do smartfona, dmuchany materac z dziurą na brzuch, na koszulkach z hasłami w stylu "Wychodzę w styczniu" kończąc. Gdyby jednak z całej dostępnej gamy odseparować te użyteczne, to w proporcjach 1 do 9 wygrałyby te będące wyłącznie zachcianką.

A gdyby tego było mało...

U nas w kraju nie jest to jeszcze tak modne jak na przykład w Stanach, jednak sam pomysł przyprawia mnie o dreszcze. Na co komu albumy do wypełniania zdjęciami i opisami pierwszych chwil z życia dziecka, kiedy możemy naszemu maluchowi założyć.... Profil na fejsie! I chociaż ten jeden pomysł uwiecznienia albo raczej zaistnienia naszego dziecka jest darmowy, to rodzice wpadający na takie pomysły zdecydowanie powinni płacić... PRZYNAJMNIEJ za swoja głupotę.


Pozdrawiam!

You May Also Like

10 komentarze

 1. Odlewy brzucha? Masakra.. Nie słyszałem o takim czymś;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zupełnie do mnie nie przemawiająca moda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, większość gadżetów jest zbędna. :)

   Usuń
 3. Odlew brzucha! Słyszałam o nim, ale na serio nie czaję tego, jak komuś może się to podobać. O ile uwielbiam ciążowe brzuszki, o tyle ich odlewy w salonie to dla mnie szczyt złego gustu :)
  A odnosząc się do całego wpisu: nie od dziś wiadomo, że na ciąży i dzieciach robi się najlepsze biznesy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, jednak o ile odlewy brzucha w salonie są nieco groteskowe... O tyle zarabianie na ciuszkach, butelkach - rzeczach faktycznie potrzebnych - jest dla mnie nieco bardziej zrozumiałe. :)

   Usuń
 4. Odlew z brzucha to już przegięcie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Też nie pojmuję odlewów brzucha. Dla mnie to trochę obrzydliwe ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obrzydliwe to może za mocne słowo, ale na pewno dziwne :)

   Usuń